Головна / Свята 2019 / Тетянин день 2019

Тетянин день 2019

Одним з перших важливих свят, що не несуть на собі слідів минулого року, в році прийдешньому стане Тетянин день 2019, який ми будемо відзначати 25 січня. Особливий інтерес для дослідників народних традицій Росії він представляє тому, що знаходиться на стику двох найважливіших сфер людського життя: теологічної і світської. Так поки ортодоксальні православні вшановують пам’ять римської великомучениці, а менш релігійні дівчата, носії цього імені, день ангела – студентська молодь влаштовує пишні гулянки, на честь свого «професійного» свята.

Історія свята

Як ми знаємо 25 січня улюблений студентське свято, на тлі чого багато хто забуває про православну підгрунтя, яка набагато давніший і складніше. Щоб скласти повне уявлення про цей день і його значенні, необхідно розуміти історичну суть обох його сторін.

Римська Тетяна

Жінка, яка стала прототипом цієї легенди, жила на рубежі другого і третього століть. Православ’я тільки набирало обертів в Європі, змагаючись з традиційними віруваннями місцевого населення. Згідно сказу вона була вихідцем з ортодоксальної православної родини, де в ній з ранніх років культивувалося фанатичне поклоніння християнському Богу. Подія відбувалася до проведення Лаодикийского собору (364 р. Н.е..), Тому подорослішавши, Тетяна зайняла посаду діаконесси Римської православної громади. «У момент описаних в легенді подій не існувало« Нового завіту »в сьогоднішньому розумінні, адже він був затверджений лише через півтора століття, а значить достеменно встановити яку саме, з існуючих на той момент, різноманітних конфесій сповідувала дана свята – неможливо» Пропаганда християнства велася за допомогою благодійної діяльності, зверненої на хворих і жебраків. Політична криза, що виник через зміну імператора Римської Імперії, істотно збільшив кількість населення, що знаходиться за межею бідності, що простимулювало зростання пастви, збіднілим громадянам необхідно було лише прийняти християнство, щоб їх безоплатно годували і доглядали, що вони охоче робили. Такий розклад сил не влаштував правлячу верхівку, тому з метою нівелювання відокремлення віри в Христа від віри в Імператора, він провів жорсткі рейди, з примусом до визнання ортодоксальних для цього регіону божеств. Свята Тетяна відмовилася прийняти вимоги влади і організувала сепаратистський рух під прикриттям церкви. Тому коли вона була схоплена, її піддали показовим тортурам і статевою насильству протягом тривалого періоду. Після що 12 січня 226 року (юліанського календаря) вона була публічно стратили разом з формальним лідером сепаратистської організації її батьком. Саме день страти і став днем ​​Тетяни. «Якщо вас почав турбувати питання, якого числа відзначати Тетянин день, то знайте, що зміщення на 25 січня відбулося через зміну Юліанського календаря на Григоріанський, що і перенесло день пам’яті про святу на 13 днів» Ця легенда неодноразово змінювалася і спотворювалася на догоду зміни православних традицій, але подвиг молодої дівчини повсталої проти цілої Імперії хвилював уми не тільки сучасників, але і людей, що живуть куди пізніше.

Традиції, привітання

Традиційне святкування проходить в кілька етапів. Так першою йде православна частина, що включає в себе молебень в пам’ять про святу, за нею йде світська частина, що складається з привітання студентів та вручення нагород відзначилися на ниві науки. Традиційне застілля з приводу Тетяниного дня проводиться в ресторані Ермітаж, де до цього свята прийнято сервірувати столи дешевої посудом і столовими приборами. Незважаючи на традиції до свята бажає приєднатися вся сучасна молодь, тому в містах організовуються дні відкритих дверей. Також в ці дні у студентів є знижки в багатьох закладах і магазинах, що тільки підбиває їх витрачати зекономлені гроші на розваги.

На завершення

Сучасна українська молодь, традиційно любляча гуляння зазвичай відзначає відразу два дня студента, один традиційної російський, що співпадає з православним святом, а другий міжнародний, який відзначають 17 листопада.

Дивіться ще

Католицька паска 2019

Католицький Великдень – головне релігійне свято, яке з давніх-давен відзначається в країнах Старого Світу і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *