Головна / Свята 2019 / Сиропусний тиждень 2019

Сиропусний тиждень 2019

Цей день дуже важливий для будь-якої людини, незалежно віруючий він чи ні. Він очищає душу, розкріпачує і зближує людей. Щиросердне прощення залишає в минулому накопичилися образи і сприяє налагодженню добрих відносин з оточуючими людьми. Не ігноруйте Прощання Воскресіння 2019, наповніть свою душу світлом і добром. Повірте, вам стане набагато легше жити.

Історія свята

Існує думка, що традиція покаяння виникла ще в Стародавній Греції. Тоді, для того, щоб випробувати своє тіло і дух священнослужителі йшли високо в гори або пустелю. Чи не кожен з них успішно витримував такі суворі випробування. Багато відлюдники просто не поверталися назад. Знаючи про таку небезпеку, жерці перед дорогою намагалися позбутися від гріхів і просили у оточуючих їх людей вибачення. Такий ритуал допомагав священикам легше покинути будинок і своїх близьких. Тепер ці люди знали, що ніхто на них не таїть зла. Надалі християнська релігія асимілювала цю традицію і зробила своїм ритуалом. З поширенням цього звичаю, свято стали називати Адамовим вигнанням. За допомогою свята християнське духовенство хоче нагадати всім людям, що необхідно бути великодушним, як наш Творець. В цей день у всіх храмах відбувається урочиста служба, протягом якої, священики розповідають парафіянам про важливість прощення. Завдяки подібній чесноти, бунтівні душі очищаються від пороків і після смерті відповідно до Святим Письмом відправляються на небеса, позбувшись від недуг плоті. Існує помилкова думка про розгульних останні дні масниці. Насправді, Прощена Воскресіння досить відповідальний і серйозний момент. У цей час необхідно позбутися від образ, які переповнюють нас, і розібратися зі своєю душею. Адже душевні переживання – це та непосильна ноша, яка супроводжує багатьох з нас. У це свято всі люди повинні вести себе належно і прагнути до того, щоб пробачити близьких за їхні гріхи. У цей день не слід піддаватися підступам недоброзичливців. На це свято також необхідно згадувати покійних. Для цього потрібно обов’язково йти на цвинтар, щоб там помолитися за упокій душ родичів.

Якого числа відзначається в 2019 році

Це свято пов’язане з датою Великодня. Від неї також залежить Олійна тиждень і Великий Піст. Всі ці події не мають постійної дати, так як кожен рік змінюються. У 2019 ситуація буде такою:

  1. Олійна тиждень 04.03.19 – 10.03.19
  2. Великий Піст 11.03.19 – 28.04.19
  3. Пасха 28.04.19 У 2019
  4. Прощена Воскресіння у православних християн відзначатиметься, як і раніше перед настанням Великого Посту, тобто 10.04.19 року.

Таким чином, для того, щоб самостійно розрахувати дату Прощена Воскресіння, необхідно дізнатися з церковного календаря дату Пасхи і відняти сорок дев’ять днів Великого Посту.

Традиції святкування

Як відзначити це свято, кожен вирішує сам. Єдиного рецепта на цей рахунок немає. Всі ми різні і тому, кожен сам повинен вирішити, як позбутися від душевних мук. Тільки ми самі можемо розібратися в своїх внутрішніх переживаннях і подолати свої образи. Найголовніше, в це свято – це усвідомити допущені помилки і докласти всіх зусиль, щоб виправити стан справ. З давніх часів дійшла до нас традиція покаяння. Вона є обов’язковою для всіх православних людей. Суть її полягає в тому, що всі християни повинні просити вибачення між собою. В цей звичай є і свої правила: першими повинні просити вибачення старші. Тобто, наприклад, батьки просять вибачення у дітей. таке ж правило поширюється на вчителів. Викладачі вибачаються перед учнями за свої некоректні дії. про це не повинно забувати і начальство. Керівники зобов’язані вибачитися перед підлеглих за свої неправомірні вчинки. в Прощену Воскресіння важливо позбутися від недомовленості у відносинах і забути минулі образи. Ще важливою рисою цього свята є те, що ми все не повинні забувати людей, яких вже немає поруч з нами. У цей день потрібно постаратися відвідати кладовище, щоб там прочитати молитву за спасіння душ померлих, і обов’язково попросити у покійних людей вибачення. У відповідності з давніми переказами, в цей день померлі люди чують наші вибачення. Якщо щиро покаятися у могил предків, то вони обов’язково пробачать всіх, хто подолав свої душевні муки і наважився на такий вчинок. В цей день також прийнято вітати один одного з днем ​​покаяння, а якщо когось немає поруч з вами, то можна відправити поздоровлення поштою або через соціальні мережі та месенджери.

Що не можна робити в цей день?

Недільний день Масляної наповнений щирістю і добром, тому в цей день потрібно: не робити негативні дії по відношенню до інших людей; уникати конфліктів з оточуючими; не сваритися з ближніми; не ображатися і не злитися на кого-небудь; не підвищувати голос і лихословити. Всі вчинки в цей день повинні бути наповнені добротою і людяністю. Потрібно підготуватися до прощення всіх людей, які покаятися перед вами. Це головна умова цього свята. Не виключено, що іноді пробачити буде дуже важко. Проте, потрібно пересилити себе заради звільнення і очищення вашої душі. Під час свята також протипоказаний важка праця. Чи не дозволяється працювати на землі. Однак, можна займатися приготуванням смакоти. Адже Прощена неділя останній день перед Великим постом. Правда, треба врахувати, що м’ясо вже під забороною. Це свято вже не одну сотню років допомагає підготуватися до Головного Посту християн, перш за все, духовно. У той же час в останні роки багато людей формально ставляться до цього дня. Вони машинально, нібито прощають всіх. При цьому душевні переживання нікуди не діваються, і від цієї фальші людині стає ще важче. Не варто забувати, що покаяння це осмислений вчинок, який потрібно пережити. Людина повинна докопатися до суті процесу і назавжди позбутися від душевної тяжкості.

Дивіться ще

Католицька паска 2019

Католицький Великдень – головне релігійне свято, яке з давніх-давен відзначається в країнах Старого Світу і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *