Головна / Новий Рік 2019 / Прикраса вікон до Нового 2019 року з паперу

Прикраса вікон до Нового 2019 року з паперу

Багато користувачів намагаються створити своїми руками оригінальний декор кімнати, тому вибирають прикраса вікон до Нового 2019 року з паперу. Саме новорічні картинки вирезалкі здатні створити казкову атмосферу і розбавити домашній затишок урочистими нотками. Тому ми приготували якісні шаблони, роздрукувати які можна на будь-якому копіювальному пристрої. Також трафарети можуть знадобитися в дитячому садку або школі для прикраси актового залу і класів. Для тих, хто вперше використовує техніку вирізання, радимо прочитати покрокове керівництво виготовлення паперових фігурок.

Витинанка: короткий екскурс в історію

Ця назва найбільш поширене в Росії, але родом з України. Ще на початку XVIII століття на території України були знайдені своєрідні аналоги витинанки з глини, дерева і шкіри. Вони датуються 5 – 3 століттями до нашої ери і належать трипільській культурі. Але техніка вирізання паперових фігурок зародилася в стародавньому Китаї через 100 років після винайдення паперу і перших інструментів по її обробці.

Спочатку жителі піднебесної використовували її в якості оберега від злих духів. Вони вішали зображення богів на вікна. Потім вирізки стали застосовуватися в різних ритуалах. У 200 роках н. е. мистецтво було завезено в Персію і лише на початку XVIII століття потрапило разом з торговцями в Іспанію. Далі воно поширилося по європейським країнам і з’явилося в Україні тільки в XIX столітті під час розквіту паперової промисловості. Завдяки дешевизні паперу, наші предки з задоволенням підхопили техніку вирізання. Різнокольоровими витинанками прикрашали не тільки вікна, але і дверні укоси, чоло печі, кухонні полиці, іконостас та ін. В сучасний час, вирізки стали популярні в 70-х роках.

Особливо вони широко використовується в дошкільних та навчальних закладах. Практично кожен радянський учень пам’ятає, як прикрашав вікна класу сніжинками та героями новорічних казок. Також народно-прикладне мистецтво поширене в сім’ях з дітьми. Багато батьків хочуть створити святкову атмосферу в дитячій кімнаті за допомогою витинанок. До цього заняття охоче підключаються малюки, тим самим розвиваючи любов до традицій своїх предків.

Як зробити витинанку своїми руками: інструкція

У рік Свині, самими оригінальними стануть фігурки цього милого тварини з паперу. Також Свинка відмінно виглядатиме у вигляді гірдли (гірлянди). Але ми розглянемо процес виготовлення новорічних картинок вирезалок. Для цього буде потрібно завантажити безкоштовно і роздрукувати шаблони. Якщо у вас немає принтера або сканера, прикладіть аркуш паперу до екрана і обведіть контур простим олівцем.

Далі приготуйте: ножиці, канцелярський ніж, рівну фанеру, мило, художню кисть, склянку теплої води, губку. Зовнішні боку малюнка слід вирізати ножицями. Внутрішні частини легко видалити канцелярським або будівельним ножем, поклавши заготівлю на рівну дерев’яну поверхню. Для приклеювання необхідно використовувати мильний розчин: нанесіть пензликом воду на мило і добре розітріть.

Прикладіть фігурку на скло і притисніть губкою. Процес виготовлення наочно показаний в відео ролику:

Завантажити безкоштовно галерею трафаретів

Добірка містить велику кількість трафаретів зі святковою атрибутикою і казковими персонажами. Також надано кілька заготовок з символом 2019 року – свинею. Для новорічного декору можуть стати в нагоді цифри «2019», тому вони теж включені в галерею. Щоб завантажити вихідні коди, перейдіть за посиланням під картинками. Всі зображення знаходяться на Гугл Диску, доступні безкоштовно і без реєстрації.

Дивіться ще

Як прикрасити квартиру до Нового року 2020

Щороку в кінці грудня ми знаходимося в очікуванні найвеселішого і довгоочікуваного свята. Новий рік 2020 …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *