Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /sites/izrokuvrik.pp.ua/wp-content/themes/sahifa567/functions.php on line 73
Якого числа Трійця в 2019 році: прикмети, традиції
Головна / Календар 2019 / Православна Трійця в 2019 році

Православна Трійця в 2019 році

Трійця в православному християнстві відноситься до дванадцяти великих свят, пов’язаних із земним життям Богородиці та Ісуса Христа. Дата святкування входить в Великодній цикл і залежить від календарної дати Воскресіння Христового, тому в кожному році різна, але завжди випадає на найкрасивіше пору року – кінець весни або початок літа. Трійця в 2019 році відзначається 16 червня.

Як визначити дату свята Святої Трійці?

Щоб дізнатися, якого числа Трійця, потрібно зробити просту арифметичну дію: відрахувати від дати Великодня згідно Християнському календарем 49 днів, або 7 тижнів. Наступний, п’ятдесятий день, – шукана дата. Звідси походить ще 1 назва свята – П’ятидесятниця. Таким чином, святкування Трійці завжди доводиться на сьому неділю після Пасхи. У 1054 році відбувся розкол християнської церкви на західну (римсько-католицьку), що користується григоріанським календарем літочислення, і східну, або Православну, з юліанським календарем. Це внесло зміни в дати християнських свят, включаючи Великдень, які, крім того, по-різному відзначаються. У Римо-католицької церкви Свята Трійця, що прославляє триєдність Господа, відзначається через 8 тижнів після Великодня, тому для визначення дати свята потрібно відрахувати 56 днів. На 50 день відзначається П’ятидесятниця в честь Зішестя Святого Духа, яка є окремим, самостійним святом. Але іноді свята у католиків і православних збігаються: це трапляється в ті роки, коли католицький Великдень відзначається на тиждень раніше. Дата Трійці в 2019 р буде однаковою для всіх християнських течій – це 16 червня.

Значення свята для православних християн

Це свято для православних має велике значення: на п’ятдесятий день після Світлого Воскресіння сталося те, про що Спаситель обіцяв ще до своєї смерті: на апостолів (учнів Христа) зійшов Святий Дух. Він з’явився в 3 іпостасях:

  • Бог-Отець (Божественний Розум);
  • Бог-Син (Божественне Слово);
  • Бог-Дух (Святий Дух).

З цього моменту апостоли отримали божественне осяяння, могли зцілювати хворих, пророкувати і нести на різних мовах і діалектах Слово Боже по всіх континентах, розповідаючи про життя і мученицької смерті Спасителя. За ці дивовижні здібності всі вони переслідувалися противниками християнства і з радістю прийняли смерть в ім’я віри. Інше значення свята – народження Церкви Христової, яка об’єднала мільйони людей. Вона покликана благодаттю Всевишнього здійснювати порятунок людських душ. У той день, коли зійшов Святий Дух, з’явилося нове вчення, яке і сьогодні грунтується на триєдності Господа, а для віруючих Свята Трійця – це Єдиний Бог. П’ятидесятниця – останній з двунадесятих свят, розповідають про життя Месії, Сина Божого, серед людей. Свято символізує славне закінчення хресного шляху Боголюдини Ісуса Христа, пройденого заради порятунку людства.

Традиції святкування

Свято Святої Трійці має багату історію. Корінням він іде в язичництво, коли називався Семиком (Зеленої тижнем) або Триглавом (в честь 3 божеств, що правили людьми: Перуна, Сварога і Святовита). Російський народ завжди шанував Святу Трійцю, але після хрещення Русі П’ятидесятниця стала відзначатися тільки через 300 років завдяки старанням преподобного Сергія Радонезького. З тих пір традиції святкування залишаються незмінними. Напередодні свята в кожному будинку проводилася генеральне прибирання. Житло обов’язково прикрашалося зеленню і квітами – символами багатства і родючості. Це дало четверте назва свята – Зелене Воскресіння. Наводився порядок також в саду і городі. За старих часів святкування мало багаті традиції і тривало 3 дні. Перший день (Клечальна неділя) починався Божественною літургією, яку відвідувала кожна сім’я в повному складі. Потім влаштовувався святковий, багатий обід.

Люди ходили в гості, щоб привітати один одного, дарували подарунки. На кладовищах поминали померлих родичів. Увечері проводилися гуляння. Дівчата ворожили, пускаючи на воду вінки з квітів. Другий день називався Клечальний понеділком. Після ранкової служби священики йшли на поля, щоб в молитві попросити у Бога хороший урожай. Діти проводили день в іграх і розвагах. У вівторок, Богодухів день, молодь «водила Тополю». Вінками і стрічками наряджали найкрасивішу дівчину і водили по дворах, щоб господарі обдаровували її частуваннями. Святили воду в колодязях, щоб позбутися від злих духів. За народними повір’ями в Клечальний дні слід дотримуватися обережності, щоб не потрапити в мережі водяного, русалок, мавок, лісовиків та іншої нечистої сили. Тому в будинках розкладали ароматну зелень, а на гуляннях палили багаття. Всі ці вірування прийшли з язичництва. І хоча багато традицій вже забуті, але свято було і залишається улюбленим і шанованим нашим народом.

Дивіться ще

Місячний календар стрижки волосся на січень 2019 року

Не так-то просто зважитися на зміну зачіски, тому похід в салон краси багато хто планує …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *