Головна / Новий Рік 2019 / Китайський Новий рік 2019

Китайський Новий рік 2019

У Україні Новий рік традиційно святкується першого січня. На відміну від нас, китайці мають два аналогічних свята. Перший – вони відзначають з усім світом. Другий – святкується в різний час в відповідно до місячного календаря. Цікаво, коли буде китайський Новий рік 2019?

Коли настає Новий рік

Чунь цзе, а саме так називається китайський Новий рік, чекають в Піднебесній з таким же нетерпінням, як і у нас. Коли починається і закінчується Свято весни розраховується за місячним календарем. Китайський календар передбачає, що кожен рік проходить під керуванням одного з 12 тварин. У 2019 їм буде Жовта Земляна Свиня. У свої володіння вона прийде 5 лютого. Саме свято триватиме п’ятнадцять днів, а це значить, що Чунь цзе відзначатимуть до двадцятого лютого. Сам же рік Свині тривати до 25.01.20 року.

Скільки вихідних в Китаї

Китайський Новий рік пов’язують з приходом весни. З давніх-давен це величезне свято, до якого готуються дуже ретельно. На цей період закриваються практично всі державні установи і приватні компанії.

Яким буде рік Свині 2019

Господиня року дуже шанована в Китаї. Згідно з китайською легендою ця тварина випадково потрапило в східний гороскоп. Кот проспав зустріч з Верховним правителем і тому, було вибрано випадкове тварина, а саме Свиня. Вона відрізняється: добротою; м’якістю; миролюбністю; терпінням. Ця тварина символізує фінансовий успіх, достаток і сімейне благополуччя.

Підготовка до свята

До свята Чунь цзе китайці ставляться з повною відповідальністю. Відповідно до китайськими повір’ями жителі Піднебесної повинні до свята всебічно очиститися. Це стосується, як житла, думок, так і тіла. Напередодні свята всі господині ретельно прибирають своє житло. Пил в це торжество неприпустима. Також потрібно звільнити місце для нової енергії, тому викидається всякий мотлох і непотрібні речі. Перед святом всі китайці ретельно миють своє тіло, щоб зустріти весну оновленими. Очищений будинок прикрашають всілякими паперовими гірляндами і ліхтариками та іншої святкової атрибутикою. Наприклад, на двері прийнято вішати перевернутий ієрогліф, що символізує щастя. Крім цього, на чільне місце ставлять вазу з мандаринами, які є символами благополуччя. Що стосується їжі, то її готують напередодні свята, так як в перший день її приготування заборонено. Перед святом не забувають і про святковому одязі. Як правило, вона завжди яскравого кольору. Особливе місце в підготовці свята займають подарунки. Вони зазвичай не дуже дорогі, але їх дарують в парному кількості. Китайці намагаються зустріти Новий рік в рідному домі, в колі своєї родини. Дуже часто збирається кілька поколінь родичів. Тому, де б китаєць не перебувала, він завжди на День Весни прагнути в батьківський будинок. У передноворічні дні вся країна перебуває в русі. Люди заздалегідь купують квитки на літаки, поїзди, кораблі, щоб вчасно прибути в свій перший будинок.

Існуючі традиції

Святкування Нового року починається з святкової вечері. На святковому столі можна зустріти найбільш полюбилися сімейні страви з м’яса, риби, овочів і фруктів. Також присутні всілякі фрукти, особливо мандарини. Як і ми, китайці на Новий рік люблять дивитися телевізор. До цього моменту різні канали готують святкові розважальні програми. Новий рік тут прийнято зустрічати з танцями, піснями і обов’язково з феєрверком. Під час цього свята на вулиці і в будинках стоїть незвичайний шум. Це відбувається тому, що китайці вірять, що шум проганяє з дому злих духів. Існує певна послідовність святкування Нового року:

  1. Перший день: китайці завжди проводять у колі сім’ї.
  2. Другий день: жителі країни відправляються в гості до родичів і близьких людей.
  3. Третій день: китайці ходять до храмів і моляться. Також в якості жертвопринесення спалюються «жертви» з паперу.
  4. Наступні дні: відвідують друзів, колег по роботі і знайомих. Пускають петарди.
  5. З шостого по восьмий день: святкують в колі сім’ї.
  6. Дев’ятий день: шанують покійних.
  7. З десятого дня по тринадцятий день китайці зайняті підготовкою ліхтариків і беруть участь в народних гуляннях.
  8. Тринадцятий день: день вегетаріанської їжі.
  9. Чотирнадцятий день останній підготовчий день для запусків ліхтариків.
  10. П’ятнадцятий день фестиваль ліхтариків. У небо піднімається безліч ліхтарів. Вони «освіжають небо» і прокладають шлях душам покійних.

Китайський Новий рік неймовірно барвисте подія. Всюди проходять яскраві запам’ятовуються заходи. Люди радіють приходу Нового року. Всі населені пункти потопають в святкових вогнях. Люди сміються, співають пісні, танцюють. У Китаї вважають, що гарний настрій залучає удачу. Скрізь відчувається піднесений настрій. Все навколо наповнене яскравими фарбами. Вікна будинків прикрашають червоними стрічками, які повинні відлякувати злих духів. Весь свято запускаються петарди і феєрверки, які теж відлякують всяку нечисть. У Китаї не прийнято дарувати на Новий рік дорогі подарунки. Найчастіше друзі обмінюються двома мандаринами. Іноді дарують конверти з вісьмома купюрами. Чому саме з вісьмома? Справа в тому, що вісімка символізує щастя і благополуччя, тому саме цю цифру використовують в якості основи для подарунків. Не можна дарувати непарне число подарунків. На думку знаючих людей, це може привести, навпаки, до неприємностей.

Як можна зустріти Китайський Новий рік 2019

Якщо ви вирішили відсвяткувати Китайський Новий рік в 2019 році, то вам необхідно обов’язково прикрасити своє житло символом наступаючого року. Це може бути скарбничка в формі свинки, м’яка іграшка або керамічна статуетка. Її, до речі, можна поставити на святковий стіл серед овочевих страв. Говорячи про їжу, треба відзначити, що краще готувати вегетаріанську їжу. Крім цього, на столі обов’язково має бути блюдо з крупою або готова каша. Підбираючи наряд, потрібно врахувати, що в 2019 році буде головувати Жовта Земляна Свиня. Тому одяг повинен бути переважно жовтої, коричневої, зеленої або сіркою. Свиня це стадна тварина, тому її рік краще відзначити в галасливій компанії. У будинку повинна панувати комфортна і святкова атмосфера. Веселощі та сміх напевно привернуть господиню року, а це гарантія того, що майбутній рік стане успішним.

Відео про те, як зустріти Китайський Новий рік 2019 року

Дивіться ще

Як прикрасити квартиру до Нового року 2020

Щороку в кінці грудня ми знаходимося в очікуванні найвеселішого і довгоочікуваного свята. Новий рік 2020 …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *