Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /sites/izrokuvrik.pp.ua/wp-content/themes/sahifa567/functions.php on line 73
Якого числа Червона гірка в 2019 році, православні традиції на весілля
Головна / Календар 2019 / Червона гірка в 2019 році

Червона гірка в 2019 році

Весняний народно-православне свято Червона гірка поєднує в собі християнські традиції і елементи язичництва. Інші назви: Фомін день, Антипасха. Червона гірка в 2019 році відзначається 5 травня, в першу неділю після Великодня.

Як визначається дата свята

Свято Червона гірка не має чітко визначеної дати і випадає на восьмий день після Христового Воскресіння. Тому, щоб дізнатися час святкування, необхідно за православним календарем 2019 року визначити число Пасхи і взяти його за точку відліку.

Одруження на Червону гірку

Святкування весілля і вінчання на Червону гірку – головні традиції, пов’язані з цією датою. У церквах після тривалої перерви відновлюють проведення таїнства одруження. Вважається, що виходити заміж або одружуватися в цей день – хороша прикмета, тому що шлюб буде міцним, довговічним, ніколи не закінчиться розлученням. На Русі в свято влаштовували оглядини, проводили гучні весільні гуляння. Одинокі молоді люди знайомилися і підшукували собі пару. Якщо в селі на цю дату випадало кілька весіль, їх відзначали разом. Існувала велика кількість весільних обрядів і традицій:

 1. Молодята обов’язково пригощали всіх гостей стравами з яєць, що символізувало гармонію Имир. Усім присутнім на святі жінкам наречений і наречена давали по шматку пирога. Вважалося, що тоді в будинку у молодих завжди буде достаток і багато гостей.
 2. Щоб подружнє життя було довге і щасливе, наречена в день весілля надягала прикраса червоного кольору.
 3. В кінці дня наречена обвивала весільною стрічкою самотніх дівчат, благословляючи їх на швидке заміжжя.
 4. Сімейні люди дарували молодятам подарунки, тим самим закликаючи світ, удачу і гармонію в свою сім’ю.

Щороку Червона гірка в Росії ознаменовується великою кількістю весільних церемоній, які часто стилізовані під старовину і проводяться з дотриманням слов’янських обрядів і традицій.

Традиції та обряди православного свята

Крім весільних гулянь і традиції вінчатися, в цей день проводяться деякі обряди православної церкви. У храмах проходять святкові богослужіння, присвячені апостолу Фомі, і остання літургія з великоднього чину. Після цього ввечері закриваються царські врата. По закінченню церковних служб парафіяни традиційно відвідують могили померлих родичів, приносять на цвинтар частування. Раніше в цей день також дотримувалися такі народні обряди: люди зазивали весну, співали пісні-веснянки, водили хороводи, зустрічали схід сонця. Вважалося, що весна приносить із собою щастя, радість, тепло і любов.

На Русі існували такі традиції, пов’язані з цим святом:

 1. Щоб захистити врожай від посух, повеней і шкідників, заміжні жінки запрягали в плуг, робили глибоку борозну навколо села, яка згодом служила оберегом. Літні жінки обходили село з іконою і молилися.
 2. Для залучення удачі люди забиралися на високу гору і пускали з неї фарбовані яйця. Якщо яйце котилося далеко і не розбивалося, господаря чекав щасливий рік. Крім того, існувала традиція кидати в колодязь або озеро монетки і загадувати бажання.
 3. Щоб в домі панували гармонія і лад, господар виходив на вулицю і пригощав перехожих пасками.
 4. У цей день незаміжні дівчата ворожили на судженого і своє майбутнє.
 5. Літні жінки молилися, робили змови на щастя, удачу і багатство.
 6. Незаміжні дівчата брали банки з рожевою водою, опускали в них пальці, після чого креслили на лобі знак Венери. Воду, що залишилася виливали за поріг оселі. Вважалося, що це допоможе залучити судженого.

Прикмети

З давніх часів і до наших днів збереглося безліч прикмет і повір’їв, пов’язаних з Червоної гіркою. Серед них можна виділити наступні:

 • Тихий теплий день святкування – до хорошого урожаю пшениці і зернових культур.
 • Якщо провести весілля в цей день, сімейне життя буде довгим і щасливим.
 • Побачити в ніч на Червону гірку уві сні мертвого родича – до удачі або здійснення бажань.
 • Якщо хочете привернути в будинок багатство, необхідно вмитися водою, якою омивали ікону.
 • Ще одна прикмета свідчить, що для залучення грошей і удачі потрібно весь день ходити в червоній ошатному вбранні.
 • Не можна проводити свято вдома на самоті. Це вважається поганим знаком: можна надовго залишитися без любові.
 • Якщо дівчина весь день носить з собою весільні стрічки, скоро зустріне свою любов або вийде заміж.
 • У це свято не можна лаятися – помириться до Трійці.
 • У цей день ні в якому разі не можна сумувати, плакати, інакше весь рік вас будуть переслідувати невдачі і неприємності.
 • Якщо птиці скльовували все крихти від продуктів зі святкового столу, сім’ю чекає удача; немає – в будинку буде біда.
 • Більшість прикмет і забобонів мають язичницьке коріння, але, незважаючи на це, цінуються і дотримуються донині.

Дивіться ще

Місячний календар стрижки волосся на січень 2019 року

Не так-то просто зважитися на зміну зачіски, тому похід в салон краси багато хто планує …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *